Hannes H. Gissurarsoni loeng “Island – arengud, kriisid, unistused” (2015)

 

Kolmapäeval, 29. aprillil kell 11.00-13.00 Riigikogu konverentsisaalis.
Loengus käsitletakse kaht alateemat, milleks on

Islandi poliitiline areng ja NSV Liidu mõjutustegevus läbi kommunistliku liikumise” ning “Islandi majanduslik areng ning majanduskriisi põhjused ja lahendused”.

Loengule järgneb vabas vormis arutelu, mida modereerib Inimõiguste Instituudi nõukogu liige,
Riigikogu liige Mart Nutt.
Üritus on inglise keeles.

Osalemissoovi korral registreeruge hiljemalt 27. aprilliks

aadressil http://goo.gl/forms/ALsvW4uZ2A

hannes-holmsteinn036Lisaks:  Hannes Hólmsteinn Gissurarson on Islandi Ülikooli politoloogia professor ning Islandi üks tuntumaid vaba turu ja neoliberalismi eestkõnelejaid. Tema haridustee hõlmab filosoofia ja ajaloo õpinguid Islandi Ülikoolis, oma doktorikraadi omandas ta politoloogias 1985. aastal Oxfordi Ülikoolis. Hannes on Islandi Ülikoolis teadurina tegutsenud alates 1986. aastast. Lisaks sellele on ta olnud külalisteadur Hooveri Instituudis, Stanfordi Ülikoolis, California Ülikoolis Los Angeleses ning paljudes teistes ülikoolides üle maailma. Ta on kirjutanud ning islandi keeled tõlkinud arvukalt dokumentaalfilme, artikleid ja raamatuid, mis käsitlevad isikuvabadusi, konservatiivset liberalismi, Islandi majandust ja ajalugu. 

 

Hannes Hólmsteinn Gissurarson sündis 19. veebruaril 1953 .Tema doktoritöö teema oli “Hayeki konservatiivne liberalism”. Alates 1986. aastast on ta Islandi Ülikooli ajaloo ja poliitika õppejõud, alates 1996. aastast Islandi Ülikooli poliitikaprofessor. Gissurarsoni juhitavad teadusprojektid on uurinud 2008.a. Islandi panganduskriisi, “rohelist kapitalismi” ehk eraomandi võimalusi keskkonnaprobleemide lahendamiseks, Euroopa, Islandi ja kapitalismi tulevikku ning kommunismi mõju Euroopas. Ta on Islandis ja rahvusvaheliselt tuntud kui vabaturumajanduse ja liberaalse mõtteviisi üks eestkõnelejaid ning väga produktiivne ja tunnustatud autor. Tema raamat “Islandi kommunistid 1918-1998” põhjustas tulise debati Islandi ajaloolaste hulgas.