Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Inimõiguste Instituudi ja Euroopa Wergelandi Keskusega (Norra) kutsuvad kõiki Eesti üldhariduskoole kandideerima Balti Akadeemia 2018 osalejaks. Balti Akadeemia on koolitusprogramm, milles osalevad koolid Eestist, Lätist ja Leedust eesmärgiga õppida, saada ja viia ellu ideid, kuidas muuta koolikultuuri demokraatlikumaks ja inimõiguste väärtusi austavaks. Lühidalt: kuidas olla kool, kus kõigil on hea olla. 

Balti Akadeemia on toimunud alates 2015. aastast kolmes Balti riigis ning sel aastal toimub seminar taas Eestis. Selleaastase Akadeemia fookus on vastuolulistest teemadest rääkimine koolis. Vastuolulised teemad on küsimused või teemavaldkonnad, milles nii õpilastel kui õpetajatel võivad olla erinevad arvamused ning veendumised. Need teemad võivad olla ajaloolised (nt. Eesti lähiajaloo mõtestamine), (päeva)poliitilised (nt. konflikt Krimmis, migratsioon ja sisseränne) või maailmavaatelised. Tähtis on osata neist teemadest rääkida hinnanguid andmata ja eri vaatenurki austades.

 

Programmi raames saavad kokku 12 kooli Eestist, Lätist ja Leedust, et: 

Igast koolist on programmi oodatud osalema kolm inimest: 1. kooli direktor/ õppealajuhataja, 2. õpetaja, 3. aktiivne õpilane/ huvijuht/ hoolekogu liige.

Kuna tegu on rahvusvahelise programmiga, siis koolituspäevad (28. juuni-1. juuli 2018) toimuvad inglise keeles ning kandideerimisavaldus on samuti inglise keeles. Seetõttu oodatakse kolmelt kooli esindajalt samuti inglise keele oskust suhtlustasandil.

Programmis osalemine on tasuta ning transport, ööbimised koolituse ajal ning toitlustus on kaetud Akadeemia korraldajate poolt.
Balti Akadeemiasse kandideerimiseks palume täita kandideerimisavaldus (inglise keeles!) ja saata see e-mailile info@eihr.ee  hiljemalt 25. märtsiks 2018. 

Kandideerimisavalduse saab alla laadida siit: Baltic Academy Application

Kandideerinud koolide seast valitakse välja kolm, keda teavitatakse hiljemalt 10. aprillil 2018. Valikut tehes lähtutakse sellest, et programmis saaksid esindatud võimalikult erinevad koolid (lähtuvalt asukohast, senisest kogemusest inimõigus- ja kodanikuhariduse valdkonnas, jpm).

Ingliskeelse täpsema programmi tutvustuse leiab siit: Baltic Academy Introduction

Lisaküsimuste korral võib julgelt ühendust võtta: info@eihr.ee