Laupäeval, 11. augustil algusega kell 11:30

Recycled Kalevipoeg kolme triibu dressis? Ehk monumentide väärtus eile, täna ja homme arutleme ajalooliste sammaste ja tseremooniate väärtusest! 

Kas ajas muutuv sümbol kannab samu väärtuseid ka tänapäeval? Nõnda nagu on Madonna muutunud inimeste teadvuses olulisest religioossest tegelasest popstaariks, muutub ka suhtumine püsitatud mälestusmärkidesse ja nendega seotud riitustesse. Nii uute kui vanemate, riiklike ja kohalike mälestusmärkide näidetel arutlevad panelistid nii monumentide loomingulisest poolest, igapäevasest kui ka tseremoniaalsest rollist.

Moderaator Gregor Taul on õppinud Tartu ülikoolis semiootikat ja kõrvalerialana museoloogiat ning kunstiakadeemia magistriõppes kunstiteadust. Praegu õpib ta Portugali katoliku ülikooli kultuuriuuringute eriala doktoriõppes, kirjutades väitekirja monumentaal-dekoratiivkunstist Eesti, Läti ja Leedu näitel.

Suursaadik ja kirjanik Jaak Jõerüüt on töötanud Eesti vabariigi suursaadikuna nii Soomes, Itaalias, Küprosel, Lätis,Rootsis kui ÜRO juures, ta on paljude raamatute autor ja valdab eeskujulikult tseremooniate ja nende ajalooga seonduvaid keerdküsimusi.

Tiit Remm on Tartu ülikooli filosoofia ja semiootika instituudi teadur, olles semiootika osakonnas omandanud ka doktorikraadi väitekirjaga ruumisemiootikast (täpsemalt: Sociocultural Space: spatial modelling and the sociocultural world).

Laura Linsi ja Roland Reemaa on Eestis ja Hollandis tudeerinud arhitektid, kes hetkel töötavad oma erialal Suurbritannias. Laura ja Roland üheskoos tšehhi kolleegi Tadeáš Říhaga kureerisid tänavuse Eesti paviljoni näituse “Nõrk monument” Veneetsia arhitektuuribiennaalil.

Arutelu keskendub kolmele teemaplokile:

Tulge ja mõelge kaasa või vaadake otseülekannet siin:

Lisainfo sündmuse kohta: https://humanrightsestonia.ee/arvamusfestival
Vaata ka Facebookist: https://www.facebook.com/events/1905619176398399/

 

#monumendid #tseremooniad #totalitarism #identiteet