Kolmapäeval, 14. septembril 2016 kell 17.00 toimub Euroopa Majas (Laikmaa 15, Tallinn) arutelu prantsuse meediakriitiku Daniel Schneidermanni ja eesti meediaspetsialisti Anvar Samosti vahel teemal „Kes kritiseerib kriitikuid? Meedia roll kodanikuühiskonnas“. Kohtumisel analüüsitakse meedia rolli ja mõju tänapäeval, selle sõltumatust, eetilisi piire ja tasakaalu võimalikkust äri- ning avaliku huvi vahel. Arutelu modereerib diplomaat Daniel Schaer ning vestlus toimub prantsuse ja eesti keeles sünkroontõlkega mõlemasse keelde.

Ajakirjanik ja meediakriitik Daniel Schneidermann on Prantsusmaal tunnustatud meediakriitik, kes on alates 1979. aastast teinud koostööd Prantsusmaa suurimate päevalehtedega Le Monde ja Libération, juhtinud vestlussaateid riiklikus televisioonis ja alates 2007. aastast toimetab sõltumatut internetiportaali “Arretsurimages.net”. Tema otsekohesus meedia analüüsimisel, kriitiline meel ja sõltumatuse taotlus on tekitanud peavoolu meedias palju poleemikat, kuid ka tema toetus kasvab pidevalt. Schneidermanni eesmärgiks on panna inimesi analüüsima meedias esitatavat sisu kriitilise vaimuga.

Anvar Samosti nimi ei vaja eesti publikule tutvustamist, ta on 25 aastat ajakirjanikuna kohalikku meediamaastikku kujundanud. Samost on töötanud juhtivates meediaväljaannetes ja rahvusringhäälingus, osalenud spetsialistina mõjuka Eesti-Läti tulevikuraporti koostamisel ja võtab tunnustatud arvamusliidrina sõna ühiskondlikult olulistel teemadel.

Daniel Schaer on Eesti välisministeeriumi diplomaat, kelle lai silmaring ja rahvusvaheline kogemus aitavad tervikuks liita kahe erineva taustaga meediaspetsialisti vaatenurki.

Kohtumine toimub Prantsuse Instituudi initsiatiivil koostöös Inimõiguste Instituudi ja Euroopa Komisjoni esinduse Eestis ja tegu on seitsmenda üritusega arutelude sarjast „Euroopa eraldusjooned ja väljavaated”. Prantsuse Instituut korraldab ja toetab erinevaid sündmusi Eestis ning väärtustab Prantsusmaa ja Eesti vaheliste kontaktide tugevnemist ja prantsuse keele, hariduse, teaduse, kunsti ja kultuuri tutvustamist Eestis.

Lisainfo ja registreerimine http://www.ife.ee/arutelu/