Euroopa Komisjoni esindusel Eestis, Prantsuse Instituudil Eestis ja Inimõiguste Instituudil on hea meel kutsuda Teid seitsmendale arutelule sarjast „Euroopa eraldusjooned ja väljavaated”.

14. septembril vestlevad ajakirjanikud ja meediaspetsialistid Daniel Schneidermann ja Anvar Samost teemal „Kes kritiseerib kriitikuid? Meedia roll kodanikuühiskonnas“ ning lahkavad meediat, selle mõjupiire ja sõltumatust.

Kohtumist modereerib Daniel Schaer, suursaadik ja välisministeeriumi diplomaat.

Arutlejatest:

Daniel Schneidermann on prantsuse ajakirjanik ja meediaspetsialist, kes on aktiivset ajakirjandustööd teinud 1979. aastast töötades prantsuse suurimates väljaannetes nagu Le Monde, Libération ja riiklikus televisioonis. Liigse otsekohesuse ja peavoolu meedia kriitika tõttu tema telekarjäär lõpetati ja siiani kirjutab Schneidermann sõltumatus lugejate toetusest rahastatud internetiportaalis meediast analüüsides selle mõju ühiskonna arvamuse kujundamisel.

Anvar Samost on töötanud ligi 25 aastat ajakirjanikuna ning on alates 1. juunist tegev Eesti Rahvusringhäälingu veebiuudiste peatoimetaja ja uudistetoimetuse juhi asetäitjana. 19 aastat tegi ta raadios populaarset ja mõjukat saadet Olukorrast Riigis. Anvar Samost on olnud erinevate väljaannete k.a. BNS ja Postimees peatoimetaja. 2010. aastal valmis Anvari ja Läti diplomaatide ühistöös Eesti-Läti tulevikuraport. Mitmed raporti soovitused on tänaseks ka ellu viidud.

Daniel Schaer on välisministeeriumi suursaadik Serbias ja Makedoonias, kes resideerub Tallinnas. Ta on sündinud Torontos, lõpetanud Briti Columbia Ülikooli rahvusvaheliste suhete erialal ning omandanud magistrikraadi Euroopa õpingute alal Euroopa Kolledžis Brugges. Alates 2003. aastast töötab Daniel Erik Schaer välisministeeriumis.

Aeg: kolmapäev, 14. september 2016 kell 17.

Koht: Laikmaa 15, Tallinn (Euroopa Liidu maja).

Keel: vestlus toimub prantsuse ja eesti keeles sünkroontõlkega prantsuse ja eesti keelde

Osalemiseks palume registreeruda SIIN.

Lisainfot arutelude sarja kohta leiate Facebookist.