Alates veebruarikuust astus Arengukoostöö Ümarlaua liikmeks Inimõiguste Instituut, mis on Eesti kõige vanem inimõiguste kaitsega tegelev sõltumatu organisatsioon.

“Oleme veendunud, et arengukoostöö maailma erinevate piirkondade vahel olevate lõhede vähendamiseks on tõhus meede inimõiguste rikkumiste ärahoidmiseks. Soovime osaleda oma nõu ja jõuga selles tegevuses. Lisaks traditsioonilistele tegevustele keskendume uutele inimõigustega seotud teemadele, nagu julgeolek, internetivabadus ja privaatsuskaitse, usuvabadus ning keele küsimused,” sõnas Vootele Hansen, Inimõiguste Instituudi juhatuse esimees.

 

AKÜ juhi Piret Hirve sõnul mäletavad veel paljud eestlased aegu, kui ka meie riigis olid inimõigustega lood väga halvasti. “Kunagi vajasime me ise tuge ja abi välisriikidelt. Mul on hea meel, et suudame enda keerulise mineviku pöörata positiivseks ja nüüd aitame parandada teiste riikide inimõiguste olukorda,” sõnas Hirv.

 

Inimõiguste Instituut tegeleb inimõiguste uurimise ja edendamise ning inimõiguste-alase teadlikkuse tõstmisega Eestis ja maailmas. Samuti korraldab organisatsioon inimõiguste päeval rahvusvahelist Inimõiguste Aastakonverentsi ja koostab näitusi inimõigustega seonduvatel teemadel. Inimõiguste Instituut asutati 10. detsembril 1992. aastal, rahvusvahelisel inimõiguste päeval. Instituudi asutamise algataja ja esimene patroon oli president Lennart Meri.

 

Arengukoostöö Ümarlaud on avalikes huvides tegutsev 24 arengukoostöö ja maailmahariduse valdkonna kodanikuühendust esindav organisatsioon. Ümarlaua soov on kaasata Eesti avalikkust, organisatsioone ning riiki võtma aktiivset rolli arengukoostöös ja globaalses solidaarsuses. Samuti aitame kaasa ülemaailmse vaesuse vähendamisele ja inimarengu edendamisele.

 Vt lisa: