Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Inimõiguste Instituudi ja Euroopa Wergelandi Keskusega (Norra) otsib juhendajat inimõigushariduse projekti Balti Akadeemia 2018.
Balti Akadeemia on koolitusprogramm, milles osalevad koolid Eestist, Lätist ja Leedust eesmärgiga õppida, saada ja viia ellu ideid, kuidas muuta koolikultuuri demokraatlikumaks ja inimõiguste väärtusi austavaks. Lühidalt: kuidas olla kool, kus kõigil on hea olla.
Programmis osaleb igast Balti riigist üks juhendaja (facilitator), kelle ülesandeks on toetada vastava riigi osalejakoolide (Eestis kokku neli kooli) programmis osalemist.
Juhendaja ülesanded on:
- Osaleda kahepäevasel ettevalmistaval koosolekul Tallinnas (13-14.aprill 2018);
- perioodil mai-juuni 2018 külastada korra kõiki nelja osalevat kooli ning aidata neil valmistuda Balti Akadeemia koolitusseminariks;
- 28. juuni – 1. juuli 2018 osaleda Balti Akadeemia koolitusseminaril Tartus;
- perioodil august 2018 – mai 2019 toetada Akadeemias osalenud koole seminaril kokku pandud tegevusplaanide läbiviimisel ning
- projekti lõppedes teha ülevaade projekti raames toimunust ja tegevuste mõjust osalenud koolides.
Projekti tegevustega seotud transport, ööbimised ja toitlustus Balti Akadeemia ja eelkohtumise ajal aprillis 2018 on kaetud Akadeemia korraldajate poolt. Juhendaja kogutöötasu projekti eest (koos tööandjakuludega) on 1000 eurot. Vajalik on vähemalt suhtlustasandil inglise keele oskus!
Kui tundsid, et inimõigushariduse valdkond kõnetab Sind ning soovid muude tegemiste kõrvalt kaasa lüüa Eesti koolikeskkonna parandamisel, siis saada oma ingliskeelne CV ja motivatsioonikiri koos vähemalt kahe soovitaja kontaktiga Euroopa Wergelandi Keskuse projektijuhile Valentina Papeikienele (v.papeikiene@theewc.org) hiljemalt sel pühapäeval, 4. märtsil 2018. Vaata ka rohkem infot Wergelandi Keskuse kodulehelt: http://eng.theewc.org/Content/Who-we-are/Vacancies
Balti Akadeemiast:
Balti Akadeemia on toimunud alates 2015. aastast kolmes Balti riigis ning sel aastal toimub seminar taas Eestis. Selleaastase Akadeemia fookus on vastuolulistest teemadest rääkimine koolis. Vastuolulised teemad on küsimused või teemavaldkonnad, milles nii õpilastel kui õpetajatel võivad olla erinevad arvamused ning veendumised. Need teemad võivad olla ajaloolised (nt. Eesti lähiajaloo mõtestamine), (päeva)poliitilised (nt. konflikt Krimmis, migratsioon ja sisseränne) või maailmavaatelised. Tähtis on osata neist teemadest rääkida hinnanguid andmata ja eri vaatenurki austades.
Programmi raames saavad kokku 12 kooli Eestist, Lätist ja Leedust, et:
- analüüsida olukorda oma koolides – mis on hästi ja kas on teemasid, millele võiks rohkem tähelepanu pöörata
- osaleda koos koolitusseminaril, kus tutvustatakse praktilisi õppemeetodeid ja huvitavaid õppematerjale vastuolulistest teemadest rääkimisel ning jagatakse omi kogemusi;
- saada nõu juhendajalt, kes aitab igale koolile kokku panna just neile sobiva plaani, milliseid konkreetseid tegevusi koolides läbi viia.
Balti Akadeemias osalevad koolid valitakse välja aprillikuus. Rohkem infot Akadeemia kohta leiab: https://www.humanrightsestonia.ee/baltiakadeemia2018/ .
Lisaküsimuste korral võib julgelt ühendust võtta: info@eihr.ee