Balti riikide koolid õpivad suveakadeemias multiperspektiivset ajalookäsitlust

Lõimumise ja inimõiguste alase hariduse edendamiseks toimub 21.-27. augustil Tallinnas Euroopa Nõukogu Balti Suveakadeemia, kus Balti riikide koolimeeskonnad loovad multiperspektiivse ajalookäsitlusega seotud haridusprojekte.

 

Suveakadeemias osalevad Tartu Tamme Kool, Pärnu Vene Gümnaasium ja Tallinna Reaalkool, samuti kolm Leedu ning kaks Läti kooli. Ühiselt õpitakse, kuidas edendada inimõiguste ja demokraatia alaseid väärtusi ajalooõpetuse kaudu. Tulemusena töötatakse välja temaatilised haridusprojektid, mis viiakse koolides läbi saabuva õppeaasta jooksul.

 

Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna peaeksperdi Kersti Kivirüüti sõnul on multiperspektiivse ajaloo õppimine oluline, et ennetada ja ületada erinevatest käsitlustest tulenevaid ühiskondlikke lõhesid. „Ajalootunnis saab Che Guevarat käsitleda nii vabadusvõitleja kui terroristina ja Napoleonist võib rääkida kui vallutajast või võimekast riigimehest. Iga lugu peegeldab loo edastaja väärtusi, vajadusi ja kogemust. Kuna erinevad nägemused ühiskonnas toimunud sündmustest põhjustavad mastaapseid konflikte ja isegi sõjalisi kokkupõrkeid, tuleb vastastikuse mõistmise eesmärgil edendada just multiperspektiivset ajalookäsitlust,“ selgitas Kersti Kivirüüt.

 

Balti Suveakadeemia pidulik avamine toimub 24. augustil kell 9-11 hotelli Park Inn by Radisson Meriton Tallinn konverentsikeskuse Petersoni saali (Toompuiestee 27, Tallinn).

 

Kõik ajakirjanikud on oodatud! Oma osalemisest palume eelnevalt teatada e-postil: info@humanrightsestonia.ee.
Balti Suveakadeemiat korraldavad Euroopa Nõukogu, Norra Wergelandi Keskus, Eesti Inimõiguste Instituut ning Haridus- ja Teadusministeerium. Tegemist on sissejuhatava üritusega 2016. aasta mais algavale Eesti eesistumisele Euroopa Nõukogus.

 

 

Fotogalerii