Calendar icon

10. November 2023

George P. Kent

Ameerika Ühendriikide suursaadik Eestis
Ameerika Ühendriigid

Suursaadik George P. Kent vannutati Ameerika Ühendriikide suursaadikuks Eesti Vabariigis 21. detsembril 2022. Ta andis president Alar Karisele üle oma volikirjad 21. veebruaril 2023.a.

Suursaadik Kent on USA föderaalvalitsuse karjääripõhise avaliku teenistuse liige ning USA välisministeeriumis edenenud minister-nõuniku positsioonile, töötades viimati USA välisministeeriumi Euroopa ja Euraasia büroos abiministri asetäitjana. Tema eelmine lähetus oli Kiievis, Ukrainas, kus ta töötas saatkonna asejuhina. Enne seda oli suursaadik Kent välisministeeriumi Euroopa büroo korruptsioonivastase võitluse juhtiv koordinaator. Ta on töötanud ka Rahvusvahelise narko- ja õiguskaitsebüroo Euroopa ja Aasia regiooni direktorina.  Alates välisteenistusega liitumisest 1992. aastal on suursaadik Kent teeninud USA diplomaatilistes esindustes Taškendis, Usbekistanis; Varssavis, Poolas; Bangkokis, Tais (kahel korral) ja Kiievis, Ukrainas (kahel korral). Välisministeeriumis on ta töötanud veel ka poliitikaküsimuste välisministri asetäitja eriassistendina, opereerimiskeskuse valveametnikuna ja Tai lauaülemana.

Connecticuti osariigis sündinud suursaadik Kentil on Harvardi ülikoolist vene ajaloo ja kirjanduse eriala B.A kraad, magistrikraad Johns Hopkinsi ülikooli rahvusvaheliste õpingute koolist (School of Advanced International Studies) ja M.S. magistrikraad Rahvusliku Kaitseülikooli Eisenhoweri koolist. Suursaadik Kent räägib ukraina, vene ja tai keelt, samuti veidi eesti, poola, saksa ja itaalia keelt. Tallinnasse saabus ta koos abikaasa Velida ja labradoodle-tõugu koer Sultaniga.