Calendar icon

10. November 2023

Aliaksandra Pushkina

Meediajuht, kommunikatsioonispetsialist, Zerkalo.io
Valgevene

Üks endise TUT.BY tiimiliige, kes taaskäivitas Valgevenes sõltumatu meediaväljaande, mille nimeks on projekt “Zerkalo” (zerkalo.io). Puškina on spetsialiseerunud kommunikatsioonistrateegiale, avalikele suhetele, rahastuse hankimisele ning seotud toodete ja teenuste arendamisele. Kogemus: TUT.BY avalike suhete juht, konverentsi “Business Internet” programmijuht, Valgevene Alfa-Banki brändijuht, Valgevene rahvusliku korvpallinaiskonna pressisekretär.

Mis on “Zerkalo”?

“Zerkalo” on üks Valgevene sõltumatute meediaväljaannete lipulaevadest. Väljaanne töötab juba üle kahe aasta eksiilis. Kogu zerkalo.io sisu avaldatakse internetiportaalis ning ka iOSi and Androidi rakendustes, sotsiaalvõrgustikes Facebook, Instagram, OK, Twitter, YouTube, VK.com (mis on Venemaal ja Valgevenes blokeeritud), TikTok, ning sõnumirakendustes Telegram ja Viber. “Zerkalo” portaalil on enam kui 2,5 miljonit lugejat. Portaalis avaldatud uudised koguvad enam kui 30 miljonit vaatamise kuus, “Zerkalo” videoplatvormidel avaldatud videoid vaadatakse rohkem kui 60 miljonit korda kuus. Sotsiaalvõrgustikes on platvormi tellijate arv ligi kaks miljonit inimest. “Zerkalo” sisu on loovad väljaande töötajad ja vabakutselised autorid. Toimetusmeeskonda kuulub hetkel 39 erineva valdkonna autorit: poliitika ja rahandus, elu (ühiskondlikud teemad), maailm, uudised, sport, naisteleht, sotsiaalmeedia, videotoimetus.

Missioon: Valgevene ajakirjanduse säilitamine ja ajaloo dokumenteerimine. Edendame õiglust riigis ja kõneleme kolleegide vabastamise nimel.