Laupäeval, 14. juunil mälestati Eestis 1941. aasta juuniküüditamise ohvreid järgmiste üritustega:

Kell 12-13 toimub Tallinnas Lindamäel Linda kuju juures leinapäeva mälestustseremoonia. Sõnavõttudega astuvad üles Riigikogu esimees Eiki Nestor ja Eesti Memento Liidu juhatuse esimees Leo Õispuu. Toimub mälestuspalvus ning Linda kuju jalamile asetatakse mälestuspärjad. Üritust korraldab Siseministeerium.

Kell 14-16 toimub Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese vastuvõtt küüditatutele Kadrioru Roosiaias. Üritust korraldab Vabariigi Presidendi Kantselei.

Kell 16 avatakse Noblessneri Valukojas (Tööstuse 48, Tallinn) näitus „Inimõigustest nõukogude ühiskonnas“ ning Eesti küüditamislugude kaart, kuhu on võimalik märkida oma perekonna küüditamise koht.

Kell 17 linastub Noblessneri Valukojas (Tööstuse 48, Tallinn) Eesti mängufilm „Risttuules“. Filmi juhatab sisse siseminister Hanno Pevkur. Samas toimub ka Okupatsioonide Muuseumi poolt algatatud ja koostöös Eesti Memento Liidu ja MTÜ-ga Siberi Lood mälestuslugude “Siberi kodu” raamatu esitlus. Kogu Me Lugu algatuse raames kogutakse nii Kadrioru  Roosiaias kui ka Noblessneri Valukojas ka inimeste lugusid ja mälestusi küüditamisega seoses tekstide, piltide või video kujul.